10 důvodů, proč začít s výukou angličtiny

on 31 srpen 2015
Vytvořeno: 31 srpen 2015

Potřebujete tzv. nakopnout, abyste se začali učit angličtinu? Potřebujete motivaci, abyste oprášili své znalosti, nebo se anglicky konečně naučili? Přečtěte si deset důvodů, pro které stojí za to, abyste tento jazyk ovládali.

1. ANGLIČTINA JE SVĚTOVÝM JAZYKEM ČÍSLO JEDNA

– o tom je zbytečné se nějak více rozepisovat. Nejenže je angličtina rodným jazykem velkého množství lidí, ale mnoho dalších ji právě kvůli jejímu statusu globálního jazyka alespoň na určité úrovni ovládá.

2. ANGLIČTINA V ŽIVOTOPISE

– údaj v životopise o tom, že ovládáte angličtinu, napomůže k získání dobré pracovní pozice, která bude i lépe finančně ohodnocena.

3. ZNALOST ANGLIČTINY PŘI CESTOVÁNÍ DO ANGLOFONNÍCH ZEMÍ

– navštívíte-li jednu ze 45 zemí, kde je angličtina oficiálním jazykem, budete se cítit jako doma.

4. ZNALOSTI ANGLIČTINY PŘI CESTOVÁNÍ DO OSTATNÍCH ZEMÍ

– u obvyklých destinací je znalost angličtiny u místních naprosto automatická, takže obavy, že se tam nedomluvíte, mohou jít stranou.

5. ŘADA SKLADEB A FILMŮ JE V ANGLIČTINĚ

 – není překvapením, že většina současné světové hudební i filmové produkce je v angličtině. Nemusíte být odkázáni na dabing, titulky či překlady. Se znalostí angličtiny si vše užijete mnohem víc.

6. INTERNET – BRÁNA DO SVĚTA INFORMACÍ

– těžko přesně říct, kolik procent webových stránek je dnes publikováno v angličtině, nicméně toto číslo bude jednoznačně hodně vysoké. Proč tedy nehledat informace rychle a efektivně sám, bez pomoci překladačů, které často bývají dost nepřesné.

7. ANGLIČTINA I U NÁS

 – s angličtinou se dnes běžně setkáte i v českém prostředí. Nejen, že je slyšet z úst turistů, ale rovněž čím dál více od cizinců v Česku usazených.

8. ANGLIČTINA PŘI STUDIU

 – jestliže ještě studujete nebo studovat chcete, pak se bez angličtiny v akademickém světě skoro neobejdete. Většina odborných publikací bývá vydávána v originálním znění (často to bývá právě angličtina). A od Vás je automaticky očekáváno, že je nastudujete.

9. ANGLIČTINA NENÍ TĚŽKÝ JAZYK

 – při studiu angličtiny zjistíte, že angličtina vlastně není tak složitým jazykem, jak se může zdát. Věřte, že na světě existuje mnoho složitějších řečí. Vždyť písmo je stejné a gramatické principy jsou nám blízké.

10. UČÍTE SE PRO SEBE

 – někdo to neslyší rád, ale časem nám dá jistě za pravdu. Zapomeňte na většinou nudnou výuku ve škole, kde se toho člověk stejně moc nenaučil. Dnes máte možnost si na trhu vybírat z velkého množství kvalitních a efektivních jazykových kurzů.


Přesvědčili jsme Vás, proč se učit anglicky?

Jazyková škola Berlitz® nabízí mnoho typů kurzů angličtiny, stačí si jen vybrat. Nevíte-li přesně, který z nich by Vám vyhovoval, nabízíme ukázkovou lekci zdarma.

Pro podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat!